Słynny aktor jako statysta?, brzmi nie realnie ?, myślisz że znowu oszalałem? Niekoniecznie…
Duża część aktorów zagranicznych wcale nie została „odkryta” w szkołach aktorskich czy podrzędnych teatrach lecz właśnie na planie, grając role mniej znaczące.
Hmm.. no tak… dokładnie taką rolę jak my – role statysty czy epizodysty, o którym nikt wcześniej nie słyszał.
Myślę, że tak samo jak my wstawali bardzo wcześnie rano, pędząc na plan z 3 wariantami ubrań 😉.
Zapewne brali też udział w szalonych planach jeden po drugim, w niekoniecznie sprzyjających warunkach pogodowych 😉.
Chcesz wiedzieć kto był równie „trzaśnięty” jak  Ty i Ja ? to przeczytaj post do końca….
Każdy z wymienionych tu aktorów czy aktorek zaczynał od zupełnie nieznaczącej roli czy też epizodu składającego się czasami tylko z jednego zdania.
A gdzie są teraz? w czołówce najbardziej wpływowych i najbogatszych celebrytów w historii kina.

Poniżej przedstawiam listę kilkunastu z nich 😊
Oto oni :

1. Sylvester Stallone (mój debeściak)
Słynny „Rocky” zagrał rolę nie mówioną w filmie Woody Allena „Bananas” w 1971 r. (rola złodziejaszka w metrze ). Zagrał również w psychologicznym thillerze Jane Fondy w 1971 r. „Klute”, jako tancerz dyskotekowy (niewymieniony nawet w czołówce).
Nagrany film naprawdę robi wrażenie 😊. Sylwek „wymiata” i to dosłownie.
Zakładając dodatkowo, że nagrania na dyskotece odbywały się bez muzyki (o czym my statyści dobrze wiemy 😊) to powiem Wam, że z takim parciem na szkło po prostu musiał zrobić karierę, powaga…
po prostu był na to skazany… 😊

2. Brad Pitt
W 1987 r. w filmie „Less Than Zero” rolą bez tekstu (imprezowicz) rozpoczyna swoją wielką karierę Brad Pitt.

3. Clint Eastwood
W 1950 r. Clint Eastwood zapisuje się do największej w owych czasach agencji „Central Casting”. Zanim jego kariera zaczęła się na dobre, wziął udział w kilkudziesięciu filmach jako aktor 3-planowy…

4. Phil Collins
W 1964 r. w wieku 13 lat, Phil Collins zagrał jako statysta na koncercie „The Beatles”, w ich pierwszym biograficznym filmie „A Hard Day’s Night”. Jak dobrze jednak wiemy Phil nie jest profesjonalnym aktorem a doskonałym perkusistą i wokalistą . A na liście się znalazł bo go po prostu lubię😉

5. Patti Boyd (ciekawostka)
Następna interesująca osoba to modelka Patti Boyd w tym samym filmie o beatelsach
„A Hard Day’s Night” będąc statystką poznała na planie członka zespołu „The Beatles” Georga Harrisona. Wzięli ślub 2 lata później.

6. Rudolph Valentino
Valentino również statystował w kilkunastu filmach ale niemych, swoją drogą zastanawiam się co w tamtych czasach decydowało o tym, że to już nie statystowanie a epizod ? 😊

7. Renée Zellweger
Słynna „Bridget Jones” była również statystką. W 1993 r. w filmie „Dazed and Confused” (na zdjęciu) rozpoczyna na dobre swoją przygodę z filmem.

8. John Wayne
John Wayne zanim dostał swoją pierwszą dużą role w 1930 r. w filmie „Big Trail” grywał jako statysta w bardziej lub mniej znanych produkcjach.

9. Ben Affleck oraz. Matt Damon
Byli statystami (sceny w parku) w filmie „Field of Dreams” w 1989 r. Na zdjęciu niewidoczni z prostej przyczyny – byli jednymi z wielu…

10. Jackie Chan
Pamiętacie tą kultową scenę ? Tak to właśnie Jackie Chan we własnej osobie jako nastolatek. Był wielkim fanem Bruce Lee i udało mu się zagrać jako statysta w dwóch jego filmach „Wściekłe pięści” (1971 r.) oraz „Wejście smoka” (1973 r.)

11. Megan Fox
Zanim jej kariera rozpoczęła się na dobre ta prześliczna aktorka, znana z „Transformers” statystowała w „Bad Boys 2” jako tancerka w klubie w 2003 r.

12. Bruce Willis
JJeśli przyjrzysz się uważnie to zobaczysz Bruca Willisa (jeszcze z czupryną 😊) jako statystę w scenie sądowej filmu Paula Newmana „The Verdict” z 1981 r.

13. Jeff Goldblum
Ekscentrycznego aktora znanego z produkcji „Jurajski Park” czy „Mucha’ można zobaczyć w filmie Woody Allena „Just like Sylvester Stallone” 1977 r. Jego rola (uczestnika imprezy) ograniczała się jedynie do wypowiedzenia zdania „I forgot my mantra”.

14. Charlize Theron
Czy wiedzieliście, że znana z filmów „Adwokat Diabła” i „Hancock” Charlize Theron również rozpoczęła karierę niewielką rolą występując w horrorze „Dzieci kukurydzy 3” ? – No to już wiecie…

15.Marilyn MonroeNa koniec Marilyn Monroe, która również pojawiała się często  na planach jako statystka. Jej kariera nabrała jednak rozpędu w 1948 r. w filmie „Scudda Hoo! Scudda Hay!” Marilyn miała wtedy do powiedzenia tylko jedno zdanie (Hi Rad ! 😊)

A Wy Jak myślicie – czy ktoś z nas ma szanse zrobić tak oszałamiającą karierę?
Ja myślę, że tak 😊 ale pod jednym warunkiem – że zaczniemy pakować walizki już teraz 😊.
A tak poważniej już.. to zastanawia mnie, która z naszych rodzimych gwiazd zaczęła w podobny sposób a teraz nie chcę się przyznać 😉.
Wiecie coś…ktoś…? Ja mam kilka typów ale o tym może innym razem… teraz musze już kończyć bo właśnie reżyser nas wzywa na plan… będziemy w tej scenie… w końcu… 😉
Statysta Anonim
statytowanie.pl

Czy podobał Ci się post ?

Zainteresowała Cię ta strona ?
Świetnie – Dołącz do nas na FB
To dla mnie najlepsze paliwo do dalszego działania 🙂